Слово редактора: БЕЗЗАПЕРЕЧНІ ІСТИНИ


Ігор Кравчук
головный редактор журналу "Гетьман"

Чого найбільше прагне людина? Гармонії… В стосунках з близькими, друзями, коханими, гармонії з природою і з усім світом. Але, водночас, всі ми знаємо, що світ – це добро і зло, темне і світле, високе і низьке. Далеко не завжди, те, що добре одному, до душі іншому.

Відчути всесвітню гармонію, як вищий закон природи, теж непроста річ. Та й люди свідомо порушують закони, тому, що так зручно, так простіше.

Не потрібно бути психологом, щоб помітити: коли навіть у стосунках між двома людьми, чи невеликого колективу хтось поводиться егоїстично, деструктивно – це вносить дисгармонію у відносини двох людей, колективу. Страждають всі. А якщо негатив продукує «еліти» нації, та ще й прикриваючись благими намірами, якими як відомо, вистелена дорога в пекло, тоді виникає небезпека, що значна частина суспільства, прийме цей дисонанс як норму і теж буде грати за цими правилами. Наслідки будуть фатальними для всіх. Прикладом може бути ідеологія і практика Совєтської імперії. Війни, голодомори і, врешті, фіаско, за якихось сім десятиліть. Мить для історії.

Саме тому зростає цінність життя і діяльність, тих людей, які всупереч загальним тенденціям все роблять, щоб наше буття наповнювалося високим духовним змістом. Бути вірним обов’язку Людини, її високому призначенню – значно складніше, ніж плисти за течією.

Та на щастя такі люди завжди були, є і будуть. Вони з’являються у найтемніші часи історії. А можливо, за нерозгаданими Законами світобудови їх народжує сам Всесвітній Розум, для порятунку людства.

Несучи на собі весь тягар минулого і, неминуче, риси всіх протиріч сучасності, вони все ж прагнуть бути кращими, мудрішими та освітлювати шлях іншим. В цьому номері, як і в попередньому, ми репрезентуємо яскраві особистості як минулого так і сучасного. Оцінювати їх вже у Вашій, шановні читачі, компетенції.

А щодо Гармонії, то ця богиня живе не тільки в давньогрецькій міфології. Вона – об’єктивна реальність. Не шукати її – собі ж дорожче.