24-та Верховна козацька Рада МГО «Козацтво Запорозьке»

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ

24-ої Верховної козацької Ради МГО «Козацтво Запорозьке»

(ВКР МГО КЗ)

12 жовтня 2013 року Подільський район м. Києва

Членів ВКР – 82 козака, з них

присутні – 61 членів Ради.

Запрошених – 32 козака

Президія Ради

Голова президії: – Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак (надалі маршал Сагайдак).

Члени президії: Голова Ради Генеральних кантаржих, генерал-командор Василь Ясний; Генеральний кошовий отаман МГО КЗ, адмірал козацтва Євген Шкабара; Начальник Генерального штабу МГО КЗ, маршал козацтва Петро Чуваєв, Верховний отаман Всебілоруського об’єднаного козацтва, генерал-лейтенант Микола Єркович; Похідний священик МГО КЗ, протоієрей Микола Потоп, Похідний священик Древлянського округу протоієрей Микола Харчук; Похідний священик Одеського округу, протоієрей Анатолій Шаповал; Почесний козак МГО КЗ, генерал-командор Олексій Порошенко.

Перед початком роботи ВКР, маршал Сагайдак надав слово Почесному козаку МГО КЗ, генерал-командору Олексію Порошенку, який дав історичний нарис своєї робочої діяльності на ниві сільськогосподарської галузі. Олексія Івановича було нагороджено орденом Байди Вишневецького ІІІ ступеня за активну участь у відродженні і розвитку козацтва Запорозького в Україні.

Маршал Сагайдак закликав приступити до –

Порядку денного

24-ї Верховної козацької Ради:

1. Виступ начальника Генерального штабу МГО КЗ, маршала козацтва Петра Чуваєва. (Звіт про виконання Плану основних заходів МГО КЗ за три квартали 2013 року).

2. Інформація Гетьмана козацтва Запорозького, маршала козацтва Дмитра Сагайдака. (Пропозиції щодо ротації членів ВКР МГО КЗ).

3. Інформація Генерального писаря МГО КЗ, генерала-хорунжого Григорія Шевченка. (Про проведення реєстрації місцевих козацьких осередків).

4. Доповідь Головного кошового отамана, Євгена Шкабари. (Про фінансово-економічну діяльність та статус сплати членських внесків в 2013 році).

5. Різне.

6. Заключне слово. (Гетьман козацтва Запорозького, маршала козацтва Дмитро Сагайдак).

Маршал Сагайдак надав слово маршалу козацтва Петру Чуваєву, який на початку виступу запропонував дружньо привітати О.І.Порошенка з отриманою нагородою. Також, він, відмітив радість прибуття козаків з Білорусії на чолі з Миколою Єрковичем. Далі, було звернення до присутніх з інформацією про головну мету національно-патріотичного виховання молоді є набуття молодими громадянами спеціального досвіду, готовності до виконання громадських і конституційних обов’язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взамін формування особистих рис громадянина України. Це гордість кожного козака, що ми українці. Ми нічого не досягнемо без розвитку цих характеристик. Якщо є культура і дисципліна, то це показник нормальної і духовно багатої держави. За свій вік, маршал Чуваєв багато бачив прикладів героїзму. Ми повинні і надалі надавати приклад, підростаючому поколінню, своєю працею. Кажуть, що зараз, військово-патріотичне виховання молоді не проводиться, але це не так. Наша молодь достойна традицій Козацтва Запорозького. Ми працюємо, щоб зберегти підростаюче покоління від вулиць і наркотиків. І ця проводиться представниками Гетьмана по областям. Це все робиться для достойної зміни.

Досить мало часу залишилось для формування Плану основних заходів МГО КЗ на 2014 рік. Окрім Миколаївської і Луганських паланок, ніхто даних не надав. Маршал Чуваєв поросив надавати пропозиції від осередків до Генеральної канцелярії у письмовій формі до 15 листопаду 2013 року.

В доповнення до доповіді, адмірал козацтва Козуб, запропонував кожному взяти під опіку одну школу і організувати там загін Козацьких Джур.

Головний отаман Житомирського округу, генерал козацтва Ярослав Возний привітав з наступаючим козацьким святом. Відмітив, що за відведений для доповіді час начальником Генерального штабу, він не може доповісти про всю проведену роботу на місцях. Під час знаходження отаманів на Раді, робота продовжує виконуватись. Так, в цей час на Житомирщині, в місті Озерному, в Почесному військовому гарнізоні розвернуто 15 палаток-куренів, де проводяться козацькі змагання, конкурси молодих козачат, прийом 150 джур, працює телебачення, варяться вареники і козацький куліш. Присутня міська і районна влада. Ініціатор – МГО КЗ. Вчора Головний отаман давав інтерв’ю з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці. Завжди в своїх доповідях наводяться висловлювання визначних особистостей. І як казав один з великих людей – Дмитро Сагайдак – «Нема найвищого звання як Козак»!

Головний отаман Волинського округу, генерал козацтва Петро Олешко привітав присутніх від імені Волинських козаків і від себе особисто з великим православним святом Покровом та з Днем козацтва. Побажав усім добра, щастя, благополуччя та Божого благословення! 11 рік генерал перебуває в лавах МГО КЗ. Продовж багатьох років був активним учасником всіх козацьких Рад, окрім останнього року, чому завадила основна робота. Мало часу виділяє приїзду до Києва, але багато присвячується основній справі, покликаній славетним традиціям козацтва. Адже, кожна українська родина покозачена під час національного визволення, особливо після 1648 року, коли наші предки на вістрях своїх щабель, здобували честь, славу та гідність для себе і для майбутніх поколінь. Кожен з нас, що знаходиться в цій залі, є авторитетними і заслуженими людьми і роблять справу на яку покликані: – «Відродження козацьких традицій і звичаїв, патріотичне виховання молоді на Волині». Ще нам було доручено, після 2002 року, спроб захоплення Почаївської Лаври і можливого святотатства та кровопролиття, за дорученням Гетьмана було створена Козацька Варта, яка забезпечує громадський порядок. «Національно-свідомі» сили не змогли нічого вдіяти, оскільки там були та зараз є козаки Запорозькі під проводом Дмитра Сагайдака, які з честю і гідністю виконують свій обов’язок. Також, козаки округу забезпечують охороною Кирило-Мефодійський жіночий монастир, що біля Сваляви на Закарпатті, по запрошенню ігумені монастиря. Разом з тим, козаки будують церкви – св. Дмитру Салунському, св. Серафіму Саровському і розпочинається будівництво третьої козацької церкви, де їх не має, бо ідуть протестанти та інші конфесії і разом з тим, «рвуть» наше православ’я. Не дамо їм таких можливостей. Проводиться допомога інвалідам-сиротам. Так, в родинні з трьох сиріт, що виховуються бабусею, перекрили дах житлового будинку. Козаки! Ми всі робимо добру справу, ми українці!

Адже українська нація без козацтва не можлива! Отаман Тетіївського куреня, генерал-хорунжий Леонід Данчук проінформував про активну діяльність його підрозділу дивись журнал Гетьман № 2 за 2013р.

Головний отаман Хмельницького округу, адмірал-командор Василь Сидор приєднався до всіх привітань. Навів приклад, чим козак відрізняється від воїна – козак це віруюча людина! Нас об’єднує віра в Бога! В цьому році виповнилось десять років перебування отамана в МГО КЗ. Поділився досвідом походів, яких вже нараховується 26. В багатьох походах приймав участь Гетьман козацтва Запорозького. Це досить повчально, проходячи свої рідні місця, вивчати історію. Об’єднуватись потрібно з переконаннями. От як працюємо на Радах, так потрібно працювати на місцях і дещо краще. Виніс пропозицію на 2014 чи 2015 рік спільного Козацького походу МГО КЗ. Питання ставити про входження до Європи чи до мита не тільки не доречно, але згубно і не припустимо для нас. Ми, як козаки, повинні дорожити своєю державністю, культурою і традиціями. На сьогодні, ми єдина сила, яку поважають по всій Україні, бо ми не політизовані. Кожен з нас приймає участь, але в загальному – ми поважна громада! Якщо ми політизуємось, то ми будемо жити як якась політична партія – 4-5 років. За кордоном є громадські організації, яким по 90 років і з ними радяться. Слава Богу! Слава козацтву! Друге питання: маршал Сагайдак довів до членів ВКР МГО КЗ рекомендації МР МГО КЗ щодо ротації її членів. ВКР МГО КЗ. Рада Ухвалила:

2.1. Вивести зі складу Верховної козацької Ради МГО КЗ:

2.1.1. Постійних членів: померлого Агрба Руслана Карбійовича, Почесного козака Товстиженко Михайла Павловича, вибулого за власним бажання Миргородського Юрія Миколайовича, відсутнього, на протязі двох років, на засіданнях ВКР Клочка Івана Олексійовича;

2.1.2. Тимчасових членів відсутніх, на протязі двох років, на засіданнях ВКР: Василенка Бориса Олексійовича, Ткача Олександра Олексійовича.

2.2. Ввести до складу Верховної козацької Ради МГО КЗ:

2.2.1. на правах Тимчасових її членів, до рішення по ним наступною Великою Радою: Савченка Олександра Миколайовича, Колошу Валерія Петровича, Кривозуба Віктора Марковича, Тютюника Михайла Федоровича;

2.2.2. Тимчасовими її членами: Гребельного Іллю Вікторовича, Артеменко Артема Олександровича, Сцібана Євгена Григоровича.

Голосували: «За» – 61, «Проти» – немає, «Утримались» – немає.

Трете питання: Генеральний писар МГО КЗ, генерал-хорунжий Григорій Шевченко приєднався до всіх привітань з нагоди козацького свята і відразу перейшов до робочих питань. Почав з висвітлення питань з претензіями щодо запрошень на Ради. Нагадав, що була домовленість кожному отаманові телефонувати до Генеральної канцелярії на початку кожного тижня, розповідаючи про свої справи.

Аналізуючи відправку Запрошень для прибуття на Покровські Ради, де Гетьман здійснює запит відповіді на отримання листа електронною 90 адресатів, це зробило 15 козаків. Державною поштою відправлено 50 конвертів, за досить високими тарифами, але підтвердили по телефону тільки 15 адресатів, що отримали Запрошення. За два тижня до Покровських Рад я здійснював близько 80 дзвінків кожний день про отримання або не отримання конверту чи «електронки».

Далі пішла мова про заповнення Заяв козака, Подань тощо. Генерал нагадав, що спочатку був Розпорядження № 22, потім 52, але отамани на місцях присилаючи або надаючи особисто Заяву козака та інші документи до ГК МГО КЗ, не пишуть навіть рекомендації не кажучи що надають ксерокопії підтверджуючих документів про їх освіту, військове або спеціальне звання.

Стосовно збільшення членських внесків – згідно Статутного положення МГО КЗ, козаки до військового старшини, находяться у місцевих підрозділах, які сплачують членські внески від 5 до 36 грн. «Не плодіть» генералів і полковників, які повинні сплачувати свої членські внески до Генеральної канцелярії МГО КЗ. Той, хто рекомендує генерала чи полковника, несе відповідальність за нього. І не тільки за дисципліну, а й за заборгованість по внескам. Саме головне питання на цій Раді, це реєстрація підрозділів. Генеральний писар запитав, хто сьогодні привіз свої статутні документи? Надали до Ради лише Київській, Житомирський округи. Було наведено приклад, як здавався лише титульний лист Внутрішнього Статуту осередку. Більше нічого в дійсності не подалось. Були звинувачення, що ми є прибутковими організаціями. Але ж в Головному статуті чітко написано, що ми не прибуткова громадська організація. Тому і потрібно провести контроль, що написано в статутах місцевих осередків МГО КЗ. Можливо хтось не правильно зареєструвався, то це інше питання. На сьогодні є підрозділи, які зареєструвались, а вже самих підрозділів не має. Звісно, це робота ГК МГО КЗ та місцевих отаманів. Тому найближчим часом буде проведена перевірка документації на місцях у цьому напрямку. Був козак, якому авансом дали генеральське звання. а він в додаток перед виконанням роботи з упорядкування даного питання, завчасно запросив собі позачергове звання. Наступне питання, це претензії до ГК, що через Головних отаманів було запрошено отаманів нижніх структур. На сьогоднішній день, згідно статутного положення, Гетьман має право запросити будь-якого козака, якого забажає побачити на Раді. А з іншого боку, якщо б на належному рівні Головні отамани забезпечували отаманів структурних підрозділів інформацією, то у Генеральної канцелярії не було б такої необхідності дзвонити всім. Можливо варто вернутися до положення, що Головні отамани забезпечують явку отаманів структурних підрозділів і відповідають за їхнє прибуття. Всі ці питання маршал Сагайдак може впорядкувати своїми Наказами та Розпорядженнями, ще раз нагадати козакам про виконання прийнятих раніше Рішень.

Четверте питання: Головний кошовий отаман МГО КЗ, адмірал козацтва Євген Шкабара привітав братів-козаків зі святом. Зауважив, що про внески вже було сказано Верховним отаманом, начальником Генерального штабу, Генеральним писарем. Виступ отамана ГК МГО КЗ, це підведення підсумку сказаного. Було дуже приємно слухати доповнюючи доповідь Начальника Генерального штабу і закликав на майбутніх Радах повторювати подібну практику. Але ж в любій діяльності потрібні фінанси. Робите звіти, вкажіть згідно реєстру всі відомості про стан сплати внесків, заборгованості, пропозиції тощо. Гроші потрібно заробляти для нормального функціонування. Я так зрозумів, що Представник Гетьмана по Угорщині пропонує нам один з варіантів їх заробляти.

П’яте питання.

5.1. Слово надано Верховному отаману Всебілоруському об’єднаному козацтву, генерал-лейтенанту Миколі Єрковичу, що передав привітання від козаків Республіки Білорусь і від почесного Верховного отамана козацтва Республіки Білорусь, президента Олександра Лукашенка. Отаман зазначив, що Масмедія довели не вірну інформацію до жителів України, щодо висловлювань президента Білорусі, який ще раз підтвердив, що народові України необхідно самостійно вибирати яким шляхом іти, але ми завжди залишимось братськими народами. Далі вказав про різке зменшення козаків, що відстоюють серед слов’ян, спільні інтереси, економічні питання. Не внесках питання, час самостійно заробляти гроші. Далі було надано детальну інформацію про створення Міжнародного козачого торгового дому. Отаман закликав співпрацювати не в рамках козацтва, а в рамках окремої комерційної структури. Микола Іванович, закликав жити по давно відомим козацьким заповідям: «Душу – Богу. Серце – Людям. Життя – Батькіщині, а Честь – нікому!»

5.2. Похідний священик МГО КЗ, генерал-хорунжий Микола Потоп привітав всіх присутніх з святом Покрова Пресвятої Богородиці, подарувавши маршалу Сагайдаку Православний календар РПЦ на 2014 рік, щоб знати як вірно звертатись до представників єпархій в братських православних країнах і подарував ікону Божої матері присутньому генералові Кожушко.

5.3. Слово надано головному редактору журналу «Гетьман», генералу-отаману Ігорю Кравчуку, який сказав, що у кожного з нас, шановні, панове козаки, домінує одна думка: в чому полягає Українська ідея, яка об’єднає нашу, ще таку молоду Українську державу. Нарешті «ДЕРЖАВУ».

Позбудьмося комплексів неповноцінності. Адже ми спадкоємці могутньої Київської Русі. Саме Київська Русь диктувала правила гри всій Європі. Не буду заглиблюватис в історію, але згадаю як Гетьман Сагайдачний спас Європу від великої потуги, на той час, Отаманської Порти, як козаки спасли Відень, Сірко – прийшов на допомогу Франції і вирішив результат битви під неприступною фортецею Дюнкерк. Але повернемося в день сьогоднішній.

Фактом є те, що перемагає сильніший. Гетьман козацтва Запорозького Дмитро Сагайдак ніколи, і це треба віддали йому належне, не розглядав працю на козацькі ниві, як конкуренцію. Роботи непочатий край і вистачить всім. І це правда, адже доля тих, хто бачив не себе в козацтві, а козацтво в собі – нам відома. В козацтво не можна гратися. Козацтво – це сакраментальна річ.

Зважаючи на послідовну, впродовж не одного десятиліття, працю на ниві розвитку і відродження козацької ідеї та козацького руху в Україні, без якої Незалежна Держава неможлива, чітко налагодженій роботі і козацької дисципліни, якої нам так бракує, – журнал «Гетьман» зробить подання до Президента України, з проханням нагородити Верховного отамана України та Діаспори, Гетьмана козацтва Запорозкого, маршала козацтва Дмитра Сагайдака званням «Герой України».

Шосте питання – Заключне слово маршала Сагайдака:

6.1. У телефонних розмовах зі мною та у сьогоднішніх виступах генерали Петро Олешко та Василь Сидор активно протестували щодо розгляду інформації, яка надавалася в пункті «Заключне слово Гетьмана» в Протоколі 44-ї Малої Ради МГО КЗ (дослівно) – «Зараз проводиться багато заходів, мітингів щоб визначитись де повинна бути Україна в Євросоюзі, де їй очикують великі обмеження у всьому. Оскільки козаки люблять сало, кров’янку, гарний самогон, домашнє вино – все те, що заборонено в Євросоюзі! То нам потрібно на наступній Раді визначитися що до питання з ким козаки-запорозці: як що без Сала та гарної Самогонки то в Євросоюзі, а коли з братами козаками Білорусії та Росії то в Митному союзі.» це вислів козака МГО КЗ мого бувшого представника по країнам Прибалтики, який хотів запропонувати винести це питання на розгляд Покровських Рад 2013р. та особисто прийняти участь у них. За тиждень до Ради в телефонній розмові я довів йому негативне ставлення деяких отаманів до цього питання, та на мій погляд дане питання має політичне забарвлення. Козацтво Запорозьке не політична партія і тому ми не займаємося політикою. Тому залишаємо це питання як інформацію для роздумів для кожного козака, оскільки козак це вільна людина, яка особисто робить свій вибір.

6.2. До мене звернувся мій представник по Санкт-Петербургу адмірал-хорунжий Андрій Логінов з проханням підтримати ініціативу Представництва Гетьмана козацтва Запорозького у Санкт-Петербурзі та Фонду східних культур у встановлені пам’ятника святим Кирилу та Мефодію перед будівлею Нового комплексу Російської Національної Бібліотеки на Московському проспекті міста Санкт-Петербург. Тому прошу підтримати дану пропозицію та направити надану Представництвом інформацію отаману юридичної Управи для підготовки відповідних документів.

6.3. Як показує практика Укрпошта не працює в нормальному режимі із 50 надісланих нами листів тільки 15 адресатів отримали запрошення. Тому я наполегливо рекомендую переходити на спілкування електронною поштою оскільки вона дозволяє спілкуватися в режимі реального часу та економити фінанси з обох сторін. Розуміючи те що не в кожного є особиста електронна пошта, як варіант пропоную надавати електронні адреси своїх дітей, онуків, друзів або виходити на контакт з ГК МГО КЗ через інтарнет-кафе та ін.

6.4. Щодо впорядкування документації наданої структурними підрозділами МГО КЗ. На сьогоднішній день ГК МГО КЗ має тільки три повних комплекти документів підтверджуючи юридичну легалізацію структурного підрозділу МГО КЗ. Це тільки початок роботи в цьому напрямку. Тому, для впорядкування цієї справи, потрібно ГК МГО КЗ разом з отаманам на місцях, більш рішуче, прискорити цю роботу, бо у нас в Реєстрі є присутні такі підрозділи яких фактично вже немає. Отаману Генеральної канцелярій Григорію Шевченко підготувати Розпорядження по кожному структурному підрозділу, та надати перелік документів, які потрібно надіслати ГК МГО КЗ до них. до 15 січня 2014р. Потрібно врешті-решт, як було вказано у доповіді генерала Шевченка, навести в цьому порядок.

6.5. Оскілки Юрія Миргородського звільнили з посади отамана Січеславського округу та на підставі його Заяви він був виключений з Реєстрів МГО КЗ то я під час проведення 44-ї МР звернувся до генерала Таранущенко вирішити питання з приводу подальшого знаходження у нашій формації Генеральної та Полкової старшини рекомендованої, у свій час, Юрієм Миргородським. За наслідком бесіди проведеної з ними генералом Таранущенко був наданий Рапорт з прізвищами 10 генералів та 5 козацьких полковників з позбавленням їх козацького звання та виведенням з Реєстру МГО КЗ.

6.6. МГО КЗ, як офіційно зареєстрована організаціє має право співпрацювати тільки з рівноправними організаціями на підставі укладених Угод. Стосовно листа Ради засновників лицарського ордену ім. Івана Сірка: по-перше – Юрію Миргородському МР МГО КЗ не давала права входити в Раду засновників цього ордену, як отаману структурного підрозділу МГО КЗ; по-друге ця «рада» по сьогоднішній день не легалізована Мінюстом України. А тому ніякої співпраці з нею не може бути. Тому я передам цього листа до юридичної Управи МГО КЗ на предмет офіційної відповіді заявнику.

6.7. 23вересня 2013р, мені був надісланий Рапорт від отамана куреня «Суха Балка» Ігоря Соболя (Рапорт додається) датований 01.09.2013р. Текст даного Рапорту вже доводився до членів 44-ї МР, але він тоді не розглядався оскільки не був підписаний відправником. В даному Рапорті Ігор Соболь не надаючи документальних підтверджень називає генерал-осавула Володимира Безверхого злочинцем, аферистом та брехуном. Данні дії Ігоря Соболя протиріче Кодексу честі козака МГО КЗ. Оскільки він вже має «Попередження» тому у відповідності до Внутрішнього положення «Про заохочення та стягнення в МГО КЗ» за перевищення своїх повноважень йому висловлюється «Догана». Стосовно Рапорту Ігоря Гоголя з його «заявою» про вихід очолюваного ним куреня «Покровський» зі складу МГО КЗ повідомляю йому, що в МГО КЗ зараз немає колективного членства і тому кожний козак цього куреня повинен написати тільки особисту заяву на виключення його нашої формації.

6.8. Щодо ініціативи, про звернення до Президента України, нагородження мене Золотою зіркою «Герой України» то Козацтво Запорозьке та інші козацькі формації достойно відмітили мій шлях у відтворені та розбудові Козаччини не тільки в Україні, до цього долучилися також інші Держави. Щодо відсутності у мене більшості Державних та президентських нагород України то як вказує російське прислів’я «Что нет в своём Отечестве – Героев!». А тому я вважаю що пропозицію генерала Ігоря Кравчука потрібно починати втілювати юридичній Управі МГО КЗ з початкових державних нагород, а не з найвищої.

6.9. Маршал Сагайдак довів до відома присутніх, що на основі тез Заключного слова цьогорічних Покровських Рад будуть видані ним відповідні Розпорядження або Наказ. Але потрібно ще витримати десятиденний термін на подання скарги чи апеляції. На завершення була прочитана молитва похідними священиками та виконанні гімни МГО КЗ та України. Рада завершила свою роботу.

Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман Козацтва Запорозького маршал козацтва Дмитро САГАЙДАК

Генеральний писарь МГО КЗ, Отаман Генеральної канцелярії, генерал-хорунжий Григорій ШЕВЧЕНКО

М І Ж Н А Р О Д Н А Г Р О М А Д С Ь К А О Р Г А Н І З А Ц І Я

«К О З А Ц Т В О З А П О Р О З Ь К Е» (МГО КЗ)

Н А К А З № 76

25 жовтня 2013 року

«На виконня пунктів Виступів, Рапортів та Заключного слова протокола 24-ї ВКР МГО «Козацтво Запорозьке».

Протоколом 24-ї Верховної козацької Ради МГО «Козацтво Запорозьке» (ВКР МГО КЗ) у виступах Порядку денного всловлювалися аргументи та пропозиції:

- Наказного отамана Хмельницького округу адмірал-командора Василя Сидора займаючись військово-патріотичним виховання молоді козацьких Джур та поділившись досвідом проведення з Головним отаманом Волинського округу, генералом козацтва Петром Олешком козацьких кінних походів (26 за 10 років) разом з козацькими сященниками та під Омофором прав’ячих архіреїв УПЦ. Тому ними було запропоновано внести в План проведення основних заходів МГО КЗ на наступний рік козацькі походи структурних підрозділів МГО КЗ.

- Генерального писаря МГО КЗ, генерал-хорунжого Григорія Шевченка для ефективного отримання Запрошень на Ради, відповідної інформації та документації з ГК МГО КЗ ми рекомендуємо більш активно спілкуватися через інтернет не тільки з Отаманами, Старшиною та з звичайними козками МГО КЗ. Але коли торкається Укрпошти то обласні підрозділи повині взяти цей тягар на свій котроль. Окрім того ми кожен рік, на Водохрещеський Раді яка відбудеться 25 січня 2014р., звітуємо та приймаємо План проведення основних заходів МГО КЗ в якому буде зазначено дати проведення планових Рад МГО КЗ.на 2014р. Тому потрібно читати надіслані ГК МГО КЗ Документи.

Також у підпунктах 6. Заключного слова Порядку денного:

6.5. вказує – «Оскілки Юрія Миргородського звільнили з посади отамана Січеславського округу та на підставі його Заяви він був виключений з Реєстрів МГО КЗ то я під час проведення 44-ї МР звернувся до генерала Таранущенко вирішити питання з приводу подальшого знаходження у нашій формації Генеральної та Полкової старшини рекомендованої, у свій час, Юрієм Миргородським. За наслідком бесіди проведеної з ними генералом Таранущенко був наданий, від 07.10.2013р., Рапорт з прізвищами 10 генералів та 5 козацьких полковників з позбавленням їх козацького звання та виведенням з Реєстру МГО КЗ.» Від дня бесід з ціми людми та проведення 24-ї ВКР МГО КЗ пройшли всі терміни для подачі заяви чи апеляції.

6.6. – «МГО КЗ, як офіційно зареєстрована організація має право співпрацювати тільки з рівноправними організаціями на підставі укладених Угод. Стосовно листа від Ради засновників лицарського ордену ім. Івана Сірка, то Юрію Миргородському МР МГО КЗ не давала права входити в Раду засновників цього ордену, як отаману структурного підрозділу МГО КЗ. Ця «рада» по сьогоднішній день не легалізована Мінюстом України. А тому ніякої співпраці з нею не може бути...». В МГО КЗ раніше приймалися відповідні рішення та надавалися пояснення отаманам структурних підрозділів, але потрібно переодично їм нагадувати про їх права та обовязки.

6.7. – «23 вересня 2013р, мені був надісланий Рапорт від отамана куреня «Суха Балка» Ігоря Соболя (Рапорт додається) датований 01.09.2013р. Текст даного Рапорту вже доводився до членів 44-ї МР, але він не розглядався оскільки не був підписаний відправником. В даному Рапорті Ігор Соболь не надаючи документальних підтверджень називає генерал-осавула Володимира Безверхого злочинцем, аферистом та брехуном. Данні дії Ігоря Соболя протирічать Кодексу честі козака МГО КЗ. Оскільки він вже має «Попередження» тому у відповідності до Внутрішнього положення «Про заохочення та стягнення в МГО КЗ» за перевищення своїх повноважень висловлюється Догана. Стосовно Рапорту Ігоря Гоголя з його «заявою» про вихід очолюваного ним куреня «Покровський» зі складу МГО КЗ повідомити йому, що в Статуті МГО КЗ (в новій редакції від 2011р.) зараз немає колективного членства і тому кожний козак цього куреня повинен написати особисту заяву на виключення його нашої формації.» Щодо «дій» отамана Ігоря Гоголя йому висловлена Догана, як чергове покарання у відповідності до Внутрішнього положення «Про заохочення та стягненя в МГО КЗ». Відсутнисть адекватного реагування Ігорем Гоголем на попередне покарання вимагає прийняття більш радикального рішення.

У відповідності до наданих мені повноважень Статутами та Внутрішніми положеннями МГО КЗ та –

НАКАЗУЮ:

1. Начальнику Генерального штабу, маршалу Чуваєву, до 20 січня 2014р., узгодити з Начальниками штабів обласних структур внесеня в План основних заходів МГО КЗ з проведення Козацьких походів у 2014 – 2015р.р.

2. Отаманам обласних структур, до 20 січня 2014р., визначитися з організаціним питанням щодо ефективного отримання пірозділами на місцях Документів від ГК МГО КЗ, звичайною поштою, єлектронною, нарочним тощо та звітуванням про отримання інформації перед ГК МГО КЗ.

3. Від 25 жовтня 2013р. у відповіднності до вимог Статуту МГО КЗ п. 3.9. «Гетьман МГО КЗ має право – при встановленні факту одночасного перебування козака в інший козацько-громадський організації понизити його у званні до звичайного козака.», понижаю до козака членів Генеральної та Полкової старшини Січеславського округу МГО КЗ:

3.1. бувших генералів – Василя Швеця, – Леоніда Шевченка, – Віктора Кучинського, – Геннадія Левченко, – Анатолія Сиротенка, – Дениса Миргородського, – Леоніда Недужко, – Віктора Рогозіна, – Володимира Васькіна, – Федора Главчечева.

3.2. бувших козацьких полковників – Сергія Васькіна, – Михайла Калманова, – Романа Сиротенка, – Юрія Федорчука, – Олександра Абрамова.

3.3. Генеральному судді МГО КЗ, генералу козацтва Ярославу Банчуку підготувати відповіднне рішення на 46 МР для виведення вищезазначених козакіз з Реєстру МГО КЗ.

4. Отаманам структурних підрозділів усіх рівнів МГО КЗ забороняється без дозволу Генеральної канцелярії МГО КЗ:

4.1. проводити заходи з іньшими громадськими організаціями окрім випадків коли вони внесені до Плану основних заходів МГО КЗ та планів структурних підрозділів на місцях, затвердженних Гетьманом козацтва Запорозького;

4.2. підписувади Угоди та ставати членами їнших козацко-громадських організацій.

5. Від 25 жовтня 2013р. отаманам куренів Криворозько-Саксаганської паланки, на підставі надісланих ними від 01.09.2013р. Гетьману козацтва Запорозького Рапортів де вони самі вказали на перевищення ними своїх владних повноважень затверджується:

5.1. отаману Куреня «Суха Балка» Ігорю Соболю – попередження про посадову невідповіднісь;

5.2. отаману Куреня «Покровський» Ігорю Гоголю – усуненя з спосади отамана куреня з пониженням у козацькому званні на один ступінь.

6. Контроль за виконанням Наказу покласти на Отамана Генеральної канцелярії МГО КЗ, генерал-хорунжого Григорія Шевченка.

Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького,

маршал козацтва Дмитро САГАЙДАК

Матеріали надані прес-службою МГО КЗ, друкуються в оригіналі