А дух козацтва – живе...

До загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Михалкове що в Сокирянському районі Чернівецької області на запрошення керівника напряму «Козацькому роду нема переводу» Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» заступника директора школи з навчально-виховної роботи Людмили Місюрко завітали поважні гості – Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак та Генеральний суддя Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», генерал козацтва Ярослав Банчук.

Дмитро Сагайдак розповів шко-лярам багато цікавого про історію козаччини, бо сам палко шанує її минувшину і твердо стоїть на позиціях сучасності. Він сказав: «У кожного українця на відсотків 80 генетично закладена козаччина. Ми, як ніхто, пов’язані з козацькою пуповиною, козацькими звичаями. Адже більшість українців і зараз живуть за тими укладами, що й козаки, навіть не підозрюючи про цей саме устрій життя». Верховний отаман козацтва розповів, що він з давнього козацького роду, пращуром його по батьківській лінії був гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний.

Учні дізналися про завдання, які стоять перед сучасними козаками. Зокрема, по охороні правопорядку, будівництву нових храмів, меценатству, вихованню підростаючого покоління в патріотично-національному дусі. Дмитро Сагайдак наголосив, що саме таке виховання є запорукою успіху розвитку нашої держави. Бо тільки національно-свідома особистість, яка любить свою Батьківщину, віддасть усі свої сили і розум на благо нашої неньки-України.

Хвилюючим був виступ Ярослава Банчука, який, зокрема, зазнавив, що у кожної людини серце болить за рідний край, у якому вона народилася, за клаптик батьківської землі, за дороге серцю село, за рідну школу і односельчан, з якими провів роки своєї юності. Він закликав школярів бути гідними патріотами своєї Вітчизни, починати вивчати її історію з рідного села, місця, де народилися. Бо хто не знає свого минулого, той не гідний майбутнього.

Ярослав Арсенійович зазначив, що гетьман Сагайдак, вперше побувавши у Непоротівському Свято-Миколаївському чоловічому монастирі, вирішив подарувати обителі дзвін. З Божою поміччю весною 2012 року цей дзвін привезли до монастиря. Маршал надіється, що про козаків-запорожців у наших земляків залишиться добра пам’ять. Адже козаки споконвіку стояли на захисті канонічної православної віри, і наш святий обов’язок – відроджувати джерела духовності, святі місця. Сильне козацтво і духовна держава – взаємопов’язані поняття.

Школярам було цікаво слухати про форму, погони (рамена) однострою МГО «Козацтво Запорозьке», про нагороди поважних гостей.

Людмила МІСЮРКО, заступник директора школи