ДОБРЕ – ЦЕ ПРЕКРАСНЕ У ДІЇ

Розуміння успіху у кожного своє. Валентина Дмитрівна Іванова твердо переконана: успішна жінка живе заради інших, головне, щоб в основі вчинків були любов і доброта. А ще обов’язково треба вміти справлятися з перешкодами, ставитися до них як до існуючого явища, інакше поставленої мети не досягнути. Прагнення сумлінно служити людям – завжди було для Валентини Дмитрівни головною суттю життя. Цього з дитинства навчили її батьки Дмитро Павлович та Віра Миколаївна, порядні, небайдужі до чужої біди люди, які щедро плекали у своїй доньці любов до праці, чуйність, готовність прийти на допомогу

Такі риси сприяли дівчині в оволодінні знаннями в школі, у завоюванні авторитету у друзів і однокласників. З вдячністю і глибокою повагою згадує Валентина Дмитрівна своїх вчителів Коханівської середньої школи Токмацького району Запорізької області, які допомогли обрати життєву дорогу, були мудрими наставниками і порадниками. Серед них, зокрема, Валентину Антонівну Берлізову – вчительку початкових класів Кавунівської початкової школи, досвідченого педагога, викладача німецької мови Лідію Антонівну Благову, вчителя фізики Михайла Івановича Стаценка, заслуженого вчителя України. Наприклад, завдяки спортінструктору Олексію Івановичу Скворцову, який нині є сільським головою с. Коханого, вона дуже полюбила спорт, брала участь у районних та обласних змаганнях з легкої атлетики, не раз завойовувала призові місця, відстоюючи честь школи.

Навчання давалося Валентині легко, тому без особливих труднощів вступила до Полтавського університету споживчої кооперації України. Тут теж демонструвала гарні успіхи в оволодінні навчальних програм, активно займалася громадською діяльністю. Після отримання диплома про вищу освіту за спеціальністю «товарознавство і організація торгівлі продовольчими товарами» дівчина працювала на різних посадах. У двадцятирічному віці вже очолила роздрібно-торгівельне підприємство.

Енергійно, з молодечим ентузіазмом запроваджувала нові, прогресивні форми торгівлі, поширювала передовий досвід кращих працівників галузі, боролася за підвищення якості обслуговування населення району.

Під час своєї роботи нерідко стикалася з проблемами багатодітних сімей, дитячих будинків, ветеранів та інвалідів війни, намагалася надавати таким людям посильну підтримку. Але, працюючи в державних організаціях, чуйна та енергійна жінка була обмежена в можливостях надавати благодійну допомогу. Тому через певний час Валентина Дмитрівна прийняла рішення безпосередньо займатися доброчинною діяльністю. Отож розпочала цю нелегку справу. І її високий професіоналізм, комунікабельність, велике бажання творити добро надихали колег, які були поруч з нею, на подальшу роботу. Надійною опорою в нових починаннях став для Валентини Дмитрівни чоловік Микола Борисович. Спільно вони, долають труднощі, радіють успіхам, дуже тішать їх досягнення дітей: доньки Вікторії, яка здобуває другу вищу освіту, навчаючись у Національній Академії внутрішніх справ, сина Сергія – магістра Київського національного університету імені Тараса Шевченка, його дружини Олі, найменшого улюбленця родини – Нестора.

За підтримки спонсорів, благодійників, меценатів подружжю Іванових вдалося здійснити багато цікавих і корисних справ.

Головну увагу фонд «Українська ліга благодійників» приділяє дітям з малозабезпечених сімей, сиротам, тим, хто позбавлений батьківського піклування. Так з ініціативи Валентини Дмитрівни започатковано акцію «Депутати – сиротам», участь у якій беруть багато народних обранців різних рівнів. Чимало хороших справ зроблено завдяки невтомним зусиллям Валентини Дмитрівни при проведенні інших масових акцій, зокрема «Шкільна парта», «Подаруй дитині свято», різних дитячих спортивних турнірів тощо.

Валентина Дмитрівна немало робить для зміцнення ділових стосунків з відомими діячами культури, науки, освіти, визначними політиками, з низкою державних та комерційних установ і організацій з тим, щоб залучити благодійницькі кошти для оздоровлення та лікування дітей, постраждалих від наслідків чорнобильської катастрофи, для допомоги ветеранам та інвалідам війни.

Яскравим прикладом такої тісної співпраці стала зустріч голови правління фонду «Українська ліга благодійників» Миколи Борисовича Іванова та його першого заступника Валентини Дмитрівни Іванової з президентом нідерландського доброчинного фонду «Супутник» Беєю Кльойтерс-Альберс і заступником начальника управління медичного забезпечення та реабілітації МВС України Віктором Горбачем, яка була спрямована на вирішення низки проблем відомчої медицини, що опікується здоров’ям ветеранів органів внутрішніх справ України. Під час зустрічі було визначено конкретні види благодійної допомоги, які надасть «Українська ліга благодійників» Управлінню медичного забезпечення та реабілітації МВС України. Адже мета організації – забезпечення належного розвитку гуманітарної сфери відповідно до міжнародних та європейських стандартів з урахуванням суспільно значущих інтересів у вирішенні цих найважливіших питань. «Українська ліга благодійників» має свої представництва у більшості регіонів України, а також партнерів серед країн Європи та Північної Америки.

Серед її благодійних програм, зокрема, такі: «Добра справи» – допомога медичним закладам необхідними витратними матеріалами, спеціальним обладнанням; «Домашня турбота» – надання нужденним та людям похилого віку одягу, взуття тощо; «Допоможи школі» – гуманітарна допомога школі. Крім того, надається благодійна допомога особам, які знаходяться у закладах пенітенціарної системи України та потребують адресної допомоги. «Влада для людей» – організація виїзних бригад лікарів зі столиці України до сіл.

Зокрема, така можливість перевірити своє здоров’я, отримати кваліфіковану консультацію та допомогу провідних лікарів була надана благодійною організацією при тісній співпраці з головою районної державної адміністрації В. В. Бугаєнком для мешканців Смілянського району Черкаської області. Таку програму «Української ліги благодійників» активно підтримала відома організація «Human Bridge» зі Швеції, яка була свого часу створена шляхом об’єднання зусиль Lakarmissionen i Erikshjalpen, що дозволило ефективно надавати відповідну допомогу у нашій країні з таких напрямків: відновлення та ремонт усіх видів обладнання і засобів для лікарень, постачання нужденних одягом тощо.

Нині Валентина Дмитрівна зі своїми колегами працює над реалізацією чергової благодійної програми. Планує організовувати і забезпечувати всім необхідним автомобільні медичні десанти у віддалені куточки України для профілактичного обстеження дітей та дорослих. Попереду у невтомної подвижниці чимало нових акцій і починань. Адже сил їй додає усвідомлення того, що робить вона дуже необхідну і благородну справу – полегшує життя тим, з ким доля повелася несправедливо.

У вільний від роботи час Валентина Дмитрівна захоплюється вирощуванням квітів, любить займатися спортом, подорожувати.