ПРОТОКОЛ 46-ї Малої Ради МГО «Козацтво Запорозьке»

25 січня 2014 року Подільський район міста Києва

Членів Малої Ради – 101 козак,

з них присутні – 65 члена Ради.

Запрошених – 5 козаків.

Президія Ради

Голова президії:Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак (далі маршал Сагайдак).

Члени президії: Голова Ради Генеральних кантаржих, генерал-командор Василь Ясний; Наказний заступник Гетьмана козацтва Запорозького, генерал козацтва Василь Григорєв; Генеральний кошовий отаман МГО КЗ, адмірал козацтва Євген Шкабара; Начальник Генерального штабу МГО КЗ, маршал козацтва Петро Чуваєв (далі маршал Чуваєв); Генеральний суддя генерал козацтва Ярослав Банчук (далі генерал Банчук); Похідний священик МГО КЗ, протоієрей Микола Потоп.

Перед початком Рад, маршал Сагайдак звернувся до присутніх з нагадуванням про минулорічні Водохрещенські Ради, коли заметіль, грип та інші складнощі не дали можливості багатьом прибути на них. В цьому році, дякуючи Богові, незалежно від зовнішньо-політичних чинників, зібралося достатньо козаків для проведення повноважних Малої та Верховної козацької Рад.

Також він вказав на необхідність використання новітніх технологій, зокрема програми Skype: hetmanmgokz, завдяки якій досить зручно і дешево спілкуватись поміж собою. Ті, що «бунтують» (про яких ми навіть згадувати не будемо сьогодні на Радах), використовують для необмеженого спілкування саме Інтернет, потрібно використовувати також Скайп. Це нам допомагає оперативно надавати структурним підрозділам та отримати від них інформацію для оперативної роботи Канцелярій МГО «Козацтво Запорозьке» (далі МГО КЗ).

Похідний священик Микола Потоп молитвою благословив присутніх на успішне проведення Рад, привітав з нагоди Різдвяних свят та окропив козаків Святою водою. Пролунали Гімни України та МГО МГО КЗ. Після чого молитвою пом’янули померлих козаків та відправили делегацію на покладення квітів до Пам’ятного знаку загиблим козакам, що по вул. Кайсарова, у складі генералів: Сергія Борта, Миколи Яковця і Сергія Білоуса.

До учасників Ради маршал Сагайдак довів Порядок денний проведення 46-ї Малої Ради:

1.Вступне слово та виступ Гетьмана козацтва Запорозького (маршал Сагайдак).

2.Виступ Начальника Генерального штабу МГО КЗ (маршал Чуваєв).

3.Інформація Генерального судді МГО КЗ (генерал Банчук).

Порядок денний 46 МР затверджений «одноголосно».

Перше питання: Маршал Сагайдак запитав присутніх, чи всім було надано проекти Плану основних заходів МГО КЗ на 2014р., з врахуванням всіх надісланих пропозицій. В цьому році до написання цих документів підійшли більш детально. Також було зазначено і про необхідність розгляду та затвердження Внутрішнього положення «Про наукову Управу МГО КЗ». Хоча Наказний отаман генерал Вадим Богдан, який має її очолювати, відсутній на Раді, але ж при наявності додаткових питань, щодо проекту Положення генерал козацтва Іван Бурдак готовий надати додаткову інформацію по цьому питанню.

Маршал Сагайдак, у відповідності до зазначеного і прийнятого Порядку денного, вказав на актуальні питання, які мають бути також розглянуті та затверджені рішеннями Рад: «Положення про надання звання маршала козацтва» в МГО КЗ», зробити ротацію заміни вибулих козаків з членів ВКР. Також він зазначив про необхідність проведення позачергової 6-ої Великої Ради (далі ВР), щоб здійснити ротацію козаків Постійних членів Верховної козацької Ради (далі ВКР).

Постільки сьогодні буде планове засідання 25-ї ВКР, то ми можемо запропонувати їй затвердити заміну козаків, замість вибулих, Постійних членів на рішення 6-ї Позачергової ВР МГО КЗ, яка відбудеться 12 квітня 2014 року, під час проведення чергової Ради генералів та адміралів (РГА). Делегатами ВР МГО КЗ будуть члени РГА, МР та ВКР, які не входять до складу РГА. Напередодні, 11 квітня відбудеться планова 47-ма Мала Рада МГО КЗ.

Ухвалили:

1.1. Провести 12 квітня 2014 року 6-ту Позачергову Велику Раду МГО КЗ.

1.1.1. Делегатами Ради визначити членів Верховної козацької та Малої Рад і Ради генералів та адміралів у кількості 120 козаків.

1.1.2. Затвердити в Порядку денному тільки заміну Постійних членів Верховної козацької Ради замість вибулих та обрання маршала козацтва МГО КЗ.

Отримано одноголосну Згоду. Проти – «Немає». Утримались – «Немає».

У Положенні «Про козацьке звання «Маршала козацтва» в МГО КЗ» вказано, який шлях потрібно пройти до нього та яким саме чином не занижувати повноваження Гетьмана МГО КЗ. Також, зазначено хто і як має рекомендувати претендентів. Хоча статут МГО КЗ, чітко вказує на те, що подання на звання маршала козацтва має право Верховний отаман МГО КЗ на засіданні Великої Ради.

До Внутрішнього положення, вноситься редакція пункту 1 про порядок надання козацького звання «маршала козацтва», що «Ініціатива подання, як правило, належить Гетьману МГО КЗ. У випадку надходження пропозицій від структурних підрозділів обласного значення, подання Протокольно направляється на розгляд Гетьмана МГО КЗ до Генеральної канцелярії.

Отаман Голосіївської паланки генерал Кожушко вигукнув, що маршал повинен бути один, а потім, побачивши реакцію маршала Чуваєва, додав: максимуми два - Гетьман МГО КЗ і Начальник Генерального штабу. Більше нікому такого звання присвоювати непотрібно. Також «з голоса» вже бувший отаман цієї паланки Генеральний кантаржий МГ КЗ генерал козацтва Василь Ясний, вказав на те що потрібно затвердити сьогодні, рішенням ВКР, зміни у Внутрішнє положення «Про обрання маршала козацтва МГО КЗ» також визначити норму до трьох козаків та прибрати з тесту абзац: «– зі складу Бунчукових товаришів...» до крапки.

На що Гетьман зауважив що в Статуті МГО КЗ не зазначено обмеження в кількості обрання маршалів – один чи більше! Але сьогодні ми зміни до Статуту МГО КЗ не розглядаємо, а будемо розглядати тільки зміни до Внутрішнього положення. Змінювати Статут, у світлі нинішніх подій, що відбуваються, зараз не на часі. Чергова Велика Рада може відбутись через два з половиною роки і тоді можна буде підняти таке питання. Щодо внесення до Внутрішнього положення обмеження на обрання кількості «маршалів», то погодимося з тою кількістю коли їх у нас було їх троє, а зараз є двоє. Також не повинно бути переваги тільки певним посадам. Кандидатом на третього маршала буду пропонувати генерала Банчука.

Ухвалили:

1.2.1. Пропонувати внести зміни та доповнення до Внутрішнього положення «Про козацьке звання «Маршала козацтва» в МГО КЗ» рішенням 25-ї Верховної козацької Ради. 1.2.2. Пропонувати на затвердження рішенням 25-ї Верховної козацької Ради, генерала Ярослава Банчука (по квоті Гетьмана козацтва Запорозького) на третього маршала МГО КЗ.

Отримано одноголосну Згоду. Проти – «Немає». Утримались – «Немає».

Маршал Сагайдак оголосив для розгляду і затвердження Порядок денний 25 ВКР, та врешті-решт затвердити на посаду Головного отамана (Заступника Гетьмана МГО КЗ) з питань безпеки.

Ухвалили:

1.3.1. Вступне слово маршала Сагайдака. Друге питання – підсумки виконання основних заходів 2013 року. Третє – прийняття змін до Внутрішніх положень та ротація членів ВКР. Четверте – Фінансовий стан в МГО КЗ. П’яте – заключне слово Гетьмана МГО КЗ. Шосте – Різне, у тому випадку коли буде кому висловлюватися.

1.3.2. Пропонувати 25-й ВКР затвердити на посаду Головного отамана (Заступника Гетьмана МГО КЗ) з питань безпеки генерала козацтва Василя Григоьєва.

Отримано одноголосну Згоду. Проти – «Немає». Утримались – «Немає».

Друге питання маршал Чуваєв зазначив, що заходи, які були заплановані на 2013 рік в основному виконані.

Ви надаєте звіти. На жаль, ці звіти надходять тільки від тих підрозділів, які і до цього регулярно щоквартально звітують. Тобто від відповідальних отаманів. При проведенні Рад на місцях здебільше, в Генеральну канцелярію не надаються деталізовані дані часу, дат та місць проведень саме цих Рад. Завжди, після проведення всіх Рад необхідно подавати їх Протоколи з Реєстром присутніх до Генеральної канцелярії МГО КЗ.

Хочу відзначити кращі округи. Це Древлянський Міжрегіональний округ, Київський, Житомирський, Придністровський, Чернігівський; паланки: Білоцерківську, Миколаївську, Сумську, Львівську, Броварську Січ; Луганський та Миргородський полки; Курені: Броварський та Тетіївський. Хочу відзначити Тетіївський. Протягом 2013 року було прийнято і посвячено в Джури 177 учнів. А всього завдяки активній діяльності Тетіївського отамана Леоніда Данчука було прийнято – 324 учні.

Ми з вами на минулій Раді були на освяченні Хреста на честь загиблих козаків. Ми всі повинні подякувати нашому Генеральному судді генералу Банчуку за організацію і проведення такої непростої роботи. Це зокрема виготовлення Пам’ятного хреста за власні кошти. На мій погляд Гетьман МГОК З прийняв правильне рішення з приводу присвоєння йому звання маршала козацтва. Також закликаю всіх до активізації роботи з удосконалення Козацького кургану.

В цьому році, в травні, буде відмічатись 70-річчя з нагоди перемоги в ВВВ і визволення Києва від фашистсько-німецьких загарбників. Всі ми повинні прийняти активну участь в цих заходах, не забуваючи про ветеранів війни і бойових дій.

Щодо третього питання, генерал Банчук, привітав всіх присутніх зі святами та доповнив виступ Начальника Генерального штабу щодо прийняття рішення для введення Дня пам’яті загиблих козаків 24 листопада кожного року. Пропозицію винесено на розгляд ВКР, а згодом ініціювати відзначення цього дня на Державному рівні. Крім вже зробленого пам’ятнику на Кайсарова, від владики Августина отримана пропозиція і благословення на побудування Козацької каплиці (часовні, чи навіть храму).

Щодо проекту Внутрішнього положення «Про наукову Управу» надійшла пропозиція про введення в її склад не лише людей з науковим ступенем, але без обмеження можливості входження освідчених козаків, які не мають з тих чи інших причин наукове звання. Також додати до пункту 5 даного Положення що у випадку виступу представника Управи на різних конференціях він повинен узгоджувати тези свого виступу з Генеральною канцелярією МГО КЗ.

Ухвалили:

3.1. Рекомендувати 25-й Верховній козацькій Раді затвердити Внутрішнє положення «Про наукову Управу МГО КЗ» з запропонованими змінами та доповненнями.

Отримано одноголосну Згоду. Проти – «Немає». Утримались – «Немає».

Генеральний суддя генерал Банчук озвучив рішення наради Генеральної канцелярії що до ротації члені ВКР МГО КЗ.

Ухвалили:

3.2. Реєстр тих козаків яких, з різних причин, запропоновано:

3.2.1. вивести їх з складу Постійних членів ВКР МГО КЗ на рішенням 25-ї ВКР та ввести замість них, на правах Тимчасових членів, нових до затвердження їх Постійними членами рішенням 6-ї Великої Ради МГО КЗ.

Вивести з Постійних членів ВКР

Білоуса Сергія Віталійовича

Вовченка Юрія Вікторовича

Демидка Леоніда Сергійовича

Куріного Івана Миколайовича

Луцюка Володимира Володимировича

Рекомендувати на затвердження 6-ю ВР

Томашевського Володимира Володимировича Одеса

Крикуна Олександра Миколайовича Васильків

Григор’єва Василя Петровича Вінниця

Скараєва Вячеслава протоієрея Ананьїв

Приза Миколу Григоровича Київ

3.2.2. Також рішенням 25 ї ВКР рекомендується затвердити Тимчасових членів ВКР за обласними підпорядкуванням:

Левченка Андрія Костянтиновича Одеська область

Білоуса Сергія Віталійовича Львівська область

Вовченка Юрія Вікторовича Сумська область

Демидка Леоніда Сергійовича Київ-місто

Курінного Івана Миколайовича АР Крим

Отримано одноголосну Згоду. Проти – «Немає». Утримались – «Немає».

Відповідно до Наказу № 76, від 25.10.2013р. Гетьмана МГО КЗ, «На виконання пунктів Виступів, Рапортів та Заключного слова протоколу 24-ї ВКР МГО КЗ. Низка генералів Січеславського округу та козацьких полковників (і «примкнувший» до них Леонід Ус), здебільше рекомендовані в МГО КЗ Юрієм Миргородським, мали всі терміни для особистого звернення рапортами до Гетьмана козацтва Запорозького про вихід з лав МГО КЗ за власним бажанням. Цього вони не зробили, а тишком-нишком знаходяться в інший козацько-громадській організації, тому вважаються такими які порушили Статут МГО КЗ (п. 3.9. «Гетьман МГО КЗ має право – при встановленні факту одночасного перебування козака в інший козацько-громадський організації, понизити його у званні до звичайного козака.»,,), Кодекс честі козака та інші Внутрішні положення МГО КЗ.

Ухвалили:

3.3. Затвердити пониження до Козака включно та Вивести з Реєстру МГО КЗ бувших членів Генеральної та Полкової старшини Січеславського округу МГО КЗ:

3.3.1. бувших генералів – Василя Швеця, – Леоніда Шевченка, – Віктора Кучинського, – Геннадія Левченко, – Анатолія Сиротенка, – Дениса Миргородського, – Леоніда Недужко, – Віктора Рогозіна, – Володимира Васькіна, – Федора Главчечева, та – Леоніда Уса.

3.3.2. бувших козацьких полковників – Сергія Васькіна, – Михайла Калманова, – Романа Сиротенка, – Юрія Федорчука, – Олександра Абрамова.

Отримано одноголосну Згоду. Проти – «Немає». Утримались – «Немає».

46 Мала Рада завершила свою роботу. Оголошено перерву перед 25-ю ВКР МГО КЗ.

Верховний отаман України та Діаспори, Гетьман козацтва Запорозького маршал козацтва Дмитро САГАЙДАК

Генеральний писарь МГО КЗ, Отаман Генеральної канцелярії, генерал-хорунжий Григорій ШЕВЧЕНКО