МАЄМО ДОСЯГНЕННЯ, КОТРИМИ МОЖНА ПИШАТИСЯ

Микола ЛИТВИН, староста села Бобрик:

МАЄМО ДОСЯГНЕННЯ, КОТРИМИ МОЖНА ПИШАТИСЯ

Майже три роки тому жителі Бобрика вирішили увійти до складу Великодимерської об’єднаної територіальної громади. Три роки, ніби ще й мало, аби робити підсумки об’єднання, проте, на думку старости села Бобрикв Миколи Григоровича Литвина, за ці три роки у складі ОТГ є досягнення та здобутки, котрі промовисто говорять самі за себе. Саме вони дають змогу з упевненістю дивитись у майбутнє і не лише будувати плани, а й реалізовувати їх, з кожним днем поліпшуючи життя земляків.

На час створення об’єднаних територіальних громад були пропозиції з різних населених пунктів, з котрими межує Бобрицька сільська рада. Проте сусідні села такі ж дотаційні, як і сам Бобрик... Були і нереальні пропозиції, як-то: об’єднатися з Броварами. Всі їх обговорювали на громадських слуханнях. Коли надійшла пропозиція від Великої Димерки ми обговорили її також на громадських слуханнях. Зрештою, односельці проголосували «за» входження до Великодимерської ОТГ, і не прогадали.

Людей хвилювало одне питання: чи не доведеться за кожною довідкою «ганяти» до Димерки? Але скоро переконалися, що жодних проблем немає. Все вирішу-ється у звичному порядку на місці, і односельці змін у «паперових» питаннях не відчули.

Програмою соціального розвитку села передбачено розвиток та належне функціонування населеного пункту, тож, дотримуючись та виконуючи її, ми й отримуємо фінансування з Великодимерської ОТГ. Розробляється проектно-кошторисна документація та проводиться ас-фальтування вулиць села.

Зроблено капітальний ремонт даху школи — а це десь 3,5 мільйона гривень. Така сума відповідає майже дворічному колишньому бюджету Бобрицької сільської ради. У Бобрику створено навчально-виховне об’єднання шляхом злиття садочка з школою. Фінансування закладу нині — прерогатива Великодимерської ОТГ. А суми, між іншим, доволі значні. Адже це ремонт приміщення та підготовка його до нового навчального року, обладнання, інвентар, меблі, інтерактивні дошки.

Активно здійснюється робота з освітлення вулиць. Співпрацюємо з поліцейською станцією, яку створено у Великій Димерці.

Наразі КП «Великодимерське» своєчасно, у встановлені дні, вивозить сміття на полігон «Десна-2». А це і техніка, і «горючка», і навантаження сміття.

До депутатського складу Великодимерської ОТГ входило троє представників від Бобрика: Галина Шибіко, Роман Дяченко і Петро Гутник (нині, на жаль, покійний]. Роман Михайлович Шибіко — депутат Броварської ра-йонної ради, але він є також членом виконкому.

Зараз надходження до загального «котла» від Бо- брицького старостату — це невелика краплина: податок від оренди землі (ФГ «Вікторія», ТОВ «Іверія-Агро», ФГ «Ферма равликів 2019», ТОВ «Бобрик», ТОВ «Латекс»], та земельний податок. Ми розуміємо, що основне наше багатство – це земля, а вона у нас є. Тож маємо надію на інвестора.

У Бобрику є медична амбулаторія сімейної медицини. Саме приміщення, м’яко кажучи, бажає кращого. Тож пророблена велика робота аби будівництво розпочалося цього року. В найближчі дні Бобрицька амбулаторія отримає новий автомобіль, придбаний за кошти державної субвенції. Будинок культури в селі — один з найкращих. Тож не дивно, що культурна сфера на належному рівні. У нас є чудовий дитячий фольклорний колектив «Промінь», відомий не тільки в Україні, а й за кордоном. Художній керівник — Валентина Нежива.

На території Бобрика діють дві церкви: православна та євангелістів. Таким чином, нові випробування, пов’язані з рефор-мою, ми пройшли успішно. Переконані, що високі результати не забаряться. Наш працьовитий і мудрий народ гідний достойного життя.