У НАС — УСПІШНА КОМАНДА!

ОЛЕКСАНДР ЛЕВЧЕНКО:

«У НАС — УСПІШНА КОМАНДА!»

За 45 кілометрів на південь від Києва у мальовничому місці знаходиться місто обласного значення - Обухів. Протягом останніх років тут спостерігається стабільний соціальний та економічний розвиток промисловості, житлово-комунального господарства, підприємств торгівлі та побутового обслуговування, розвиток малого та середнього бізнесу. Місто динамічно розвивається, воно змінило свій зовнішній вигляд, стало по-європейськи комфортним.

У 2019 році до міської громади приєдналися села Обухівського району — Нещерів і Дерев’яна, а в 2020 — село Красне. У складі вже були села Ленди і Таценки. Таким чином, утворилася Обухівська міська об’єднана територіальна громада. Це велика відповідальність та перспективи для розвитку як міста, так і сіл, що входять у новостворену громаду. Все це дає підстави стверджувати, що Обухів належить до інвестиційно-привабливих міст України.

Безперечно, велика заслуга в успіхах міста належить яскравій особистості, Обухівському міському голові Олександру ЛЕВЧЕНКУ. Свій день він розпочинає та закінчує зі справ громади. Живе у місті разом з родиною і переймається усім, що відбувається навколо. Він зворушливо любить Обухів і з особливою гордістю про нього розповідає.

Його натхненну працю гідно оцінено. Зокрема, за вагомий внесок у розвиток економіки країни та за досягнення значних успіхів у виробництві в 2003 році нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. У 2009 році присвоєно звання «Почесний громадянин міста Обухова». У 2011 році отримав звання «Заслуженого працівника промисловості», а в 2004 році став головою правління Обухівської організації роботодавців.

А ще Олександр Миколайович Левченко належить до ВГО «Клуб мерів». І як згадує в одному інтерв’ю Президент «Клубу мерів» Володимир Удовиченко: «Свого часу провели конкурс «Мери року» в рамках Всеукраїнського громадського об’єднання «Клуб мерів». Головні критерії: креативність мера та громади, успіхи та досягнення. Лауреатами стали п’ять мерів. Всі отримали відзнаки. А першим серед кращих став мер Обухова — Олександр Левченко. Він досяг значних результатів. Олександр Миколайович дуже позитивна людина і щедро ділиться досвідом з іншими. Таких лідерів потрібно популяризувати».

Олександр Левченко погодився зустрітися з журналістами видання та поспілкуватися щодо секретів успіху і про життєдіяльність чудового старовинного міста — Обухіва.

— Пане Олександре, розкажіть, будь ласка, трохи про себе і те, як очолили міську владу?

— Насамперед хочу сказати, що народився і виріс у селі Красне Перше Обухівського району. Навчався в школі, пройшов службу в армії. Після цього закінчив Київський політехнічний інститут та отримав кваліфікацію інженера-електрика.

Згодом працював на Обухівському заводі вентиляційних виробів та конструкцій на різних посадах, починаючи від інженера, а у квітні 1991 року був призначений директором цього підприємства.

У травні 1994 року збори акціонерів обрали мене головою правління ЗАТ «Обухівський вентиляційний завод», а в 2010 році у зв’язку з перетворенням закритого акціонерного товариства в товариство з обмеженою відповідальністю, призначений генеральним директором ТОВ «Обухівський вентиляційний завод».

Таким чином, пропрацював 28 років на Обухівському вентиляційному заводі, з яким пройшов чималий шлях становлення й розвитку. Хочу зауважити, що це був справді солідний етап у житті підприємства. За часів СРСР ми входили до складу тресту «Союзенергомонтажвентиляція», керівництво якого знаходилося у Москві. Завод залучався до спорудження і здійснення робіт, де застосовувалася і наша продукція, на Запорізькій, Хмельницькій, Рівненській, Південноукраїнській, Чорнобильській, а також Курській, Смоленській, Калінінській, Ростовській, Волгодонівській станціях.

Що стосується станції в Прип’яті, то частину обладнання ми виготовляли в Чорнобилі, інші комплектуючі — в Обухові, після чого доставляли їх на ЧАЕС і там монтували вентиляційне обладнання.

Мером міста Обухова мене обрали у 2012 році на позачергових виборах після того, як в автомобільній катастрофі загинув мій побратим, попередній міський голова Володимир Мельник.

З ним ми мешкали по сусідству, наші діти разом ходили до школи і зростали. Варто зазначити, що він упродовж чотирьох каденцій поспіль обирався мером, а я завжди був керівником його виборчого штабу.

Враховуючи те, що на той період очолював правління Обухівської організації роботодавців, до якої входили великі, середні й малі підприємства, якраз мені запропонували балотуватися на посаду міського голови. Заради світлої пам’яті Володимира Мельника я погодився й узявся нести цей нелегкий хрест.

Тоді ж, до речі, долучився до діяльності «Клубу мерів».

— І якими були Ваші перші кроки на новій ниві?

— Тоді саме Обухів отримав статус міста обласного значення. Перші місяці роботи потребували підбору кадрів, заповнення вакантних посад знаючими й дисциплінованими фахівцями, облаштування нових робочих місць. Вирішуючи кадрові питання, формували відділи, управління, увесь колектив. Ставили перед людьми конкретні завдання, радили, як успішно з ними впоратися, допомагали.

Сьогодні вже впевнено можу сказати, що всі навчилися працювати по-сучасному, маємо успішну команду, здатну вирішувати найважливіші питання життєдіяльності міста. На продуктивну працю співробітників позитивно впливають виробничо-побутові умови. Усвідомлюючи це, здійснили євроремонт, якісно й належним чином облаштували приміщення міської ради, де як працівники установи, так і відвідувачі, почувають себе затишно й комфортно.

— Щоб реалізувати свою передвиборну програму, потрібно мати підтримку депутатського корпусу. Як вдається знаходити спільну мову з представниками різних політичних сил?

— 34 депутати міської ради представляють такі партії, як «Наш край», БПП, «Самопоміч», «Сила людей» УКРОП, «Батьківщина», Радикальна партія Олега Ляшка і ВО «Свобода». Хочу сказати, що всі вони місцеві, тут мешкають, добре знають проблеми міста, а тому з розумінням ставляться до питання їх невідкладного вирішення, завжди готові підтримати з тим, щоб захистити інтереси обухівців. Особисто я задоволений їхньою позицією. Наша сила у взаєморозумінні. Не пригадую випадку, щоб при прийнятті певного питання, що вносилося на розгляд сесії, ми не дійшли компромісу.

З іншого боку, чимало депутатів очолюють трудові колективи. Вони — мої колеги, свого часу рекомендували мене на посаду, обирали, обіцяючи при цьому підтримку і допомогу.

— Якими є пріоритети розвитку Обухова на сучасному етапі, що вдалося втілити в життя за звітний період, його ефективність?

— Ми маємо потужний промисловий вузол, виробничий потенціал. Попри негаразди й труднощі, підприємства не закрилися, працюють на повну, виробляють продукцію. Звісно, чимала заслуга в цьому керівників. Я теж тривалий час очолював підприємство, а тому їхні проблеми мені близькі й зрозумілі. Вони — мої соратники, друзі. Тож запорука успіху — у творчій співпраці, ефективній допомозі один одному.

Економіка міста об’єднує галузі промисловості, пріоритетними з яких є харчова та переробна, целюлозно-паперова, хімічна, виробництво будівельних матеріалів тощо. Динамічно розвивається малий та середній бізнес. Тут зареєстровано майже 5000 суб’єктів малого та середнього підприємництва, які виробляють і реалізують товарів, робіт і послуг на суму близько двох мільярдів гривень.

Зараз у місті здійснюється етап реконструкції та впровадження нових енергозберігаючих технологій, що ми запозичили у Білій Церкві. Пілотний проект засвідчив, що замість 10 вони можуть прослужити 20 і більше років.

Саме з цією метою в енергозбереження вкладаємо великі кошти. Так, на 90 відсотків поміняли мережі теплопостачання, після чого упорядкували прилеглі території. Обладнали індивідуальні теплові пункти у школах, дитсадках, деяких будинках. Суть нововведення полягає у тому, що спеціальне обладнання самостійно й автоматично регулює температурний режим, у певний час вмикає або вимикає індивідуальний тепловий пункт. Цю систему ми розробляємо і впроваджуємо в усьому місті.

Не можу не згадати будівництво центральної дороги, яка стала окрасою міста і пролягла важливою артерією через увесь населений пункт.

Велику увагу приділяємо розвитку соціальної інфраструктури — упорядковуємо парки, сквери, зони відпочинку, прибудинкові території. За рік за міськими цільовими програмами всіх відділів та управлінь міської ради виконуються роботи більш ніж на 500 об’єктах. Варто назвати найбільші та найвагоміші з них: будівництво амбулаторії первинної медицини, капітальний ремонт басейну дитячо-юнацької спортивної школи, басейнів дитсадка «Зірочка» та ліцею №5, а також санація загальноосвітніх навчальних закладів міста. Здійснено капітальний ремонт міського будинку культури, дитячої школи мистецтв, ремонт та будівництво інженерних мереж.

Протягом 6 років збудовано 17 спортивних майданчиків та 16 майданчиків комбінованого типу для ігрових видів спорту.

Для покращення естетичного виду міста встановлюються лавки, урни та проводиться озеленення. Лише за минулий рік висаджено близько 2 тис. рослин.

Досягнуто чимало поставлених цілей: велику увагу ми приділили такій галузі, як освіта. Це найвищий пріоритет для нашого міста, адже освіта – не просто сфера життя, а сфера, яка визначає наше сьогодення і майбутнє. Тільки за 2019 рік на освіту з міського бюджету було виділено більше 80 млн грн.

У нашій громаді 7 закладів дошкільної освіти, які відвідує майже 2 тис. вихованців. На базі навчально-виховних комплексів міста створено заклади освіти нового формату – академічні ліцеї. Їх у нас 6. Навчається 5335 учнів. На базі Академічного ліцею № 4 створено Центр військово-патріотичного виховання, в якому зай-мається більше 300 учнів старших класів з усіх закладів загальної середньої освіти міста.

Створено і вдало функціонує проєкт «Безпечна і розумна школа». В усіх ліцеях встановлено відеокамери та турнікети. Планується введення електронних журналів. На капітальні та поточні ремонти в закладах освіти в 2019 році використано з міського бюджету більше 24 млн грн. Та найбільшим показником розвитку освіти у місті, звичайно, є високі досягнення наших учнів та вчителів. А це 46 призових місць у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, обласному етапі конкурсу-захисту МАН, Всеукраїнських конкурсах учнівської творчості та 3 переможці міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020».

Щороку ми проводимо захід «Зоряний Олімп», на якому відзначаємо усіх переможців освітянського, культурно-мистецького та спортивного напрямків. Дуже ціную та поважаю працівників освітньої галузі, саме тому з бюджету міста виділяються кошти для виплати 20% престижності праці.

Педагоги міста успішно реалізовують Концепцію «Нової української школи» щодо впровадження інтегрованого проєктного навчання. Щорічно з міського бюджету виділяється понад 50 % співфінансування на закупівлю меблів, засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи. Академічний ліцей імені Володимира Мельника посів 6-е місце в рейтинзі шкіл Київської області за результатами ЗНО 2019 року. За результатами ЗНО кожного року є випускники закладів загальної середньої освіти міста, які склали всі предмети ДПА на 12 балів. У 2019 році таких учнів було двоє: випускники Академічного ліцею № 1 ім. А. С. Малишка та Академічного ліцею ім. В. Мельника.

Ми пишаємося новим Центром інклюзивної освіти, у якому займаються дітки з особливими потребами. Це приміщення стало інвестицією для нашої громади, своєрідним подарунком до Дня міста. На оснащення Центру з міського бюджету виділено більше мільйона гривень. В цьому приміщенні також розташований Центр творчості дітей та юнацтва «Романтик», де дітки опановують різні види мистецтв у гуртках.

Одним з основних напрямків нашої діяльності є створення безпечних умов для учасників освітнього процесу. Тільки у 2020 році на даний напрямок міською радою виділено 13 млн грн.

Це встановлення пожежної сигналізації і звукового оповіщення про пожежу, блискавкозахист, придбання протипожежного інвентаря та обладнання, обробка дерев’яних конструкцій та багато іншого.

Велика увага приділяється оновленню матеріально-технічної бази харчоблоків у закладах освіти. Тільки в 2019–2020 роках на даний напрямок діяльності з міського бюджету було виділено майже 6,5 млн грн.

У 2020 році з міського бюджету забезпечено безкош-товне харчування учнів 1–4 класів, з липня 2020 року і вихованці закладів дошкільної освіти будуть харчуватись безкоштовно. Великою і досить розвинутою галуззю у нас є спорт. Створено Комунальний заклад Обухівської міської ради «Центр фізичного здоров’я» «Спорт для всіх», до якого входять усі види спорту та спортивні об’єкти громади. Кожного року проводимо більше 150 спортивних заходів та змагань. Маємо 17 видів спорту. Пишаємося нашими чемпіонами світу та Європи. По місту та деяких селах громади функціонують спортивні майданчики, футбольні міні-поля, є тенісні корти, тренажерні зали. Відремонтовані спортивні зали та басейни в закладах освіти.

Зроблений капітальний ремонт басейну ДЮСШ. «Спорт для всіх» дав чудову можливість створити збірні команди та фінансувати їх для участі у міських, обласних та всеукраїнських змаганнях.

З січня 2017 року створено комунальне некомерційне підприємство Обухівської міської ради «Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». В ньому функціонує 5 амбулаторій та відділення невідкладної медичної допомоги. Відповідно до вимог Національної служби здоров’я України заклад повністю комп’ютеризовано.

Діє електронна реєстратура та електронна картка пацієнта. Для зручності пацієнтів створено on-line запис на прийом до лікаря через електронну медичну систему Helsi.me, закуплено обладнання згідно з табелем оснащення. Працює рентгенкабінет, придбано УЗД апарат та отримано ліцензію на УЗО діагностику. З січня 2019 року укладено договір з Національною службою здоров’я України, що дозволило підвищити рівень заробітної плати в 2–2,5 раза.

У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції створено кабінети вірусологічного контролю, де працює 2 мобільні бригади, які беруть мазки на ПЛР за направленням сімейних лікарів в амбулаторіях або на дому. Кабінети вірусологічного контролю мають окремий вхід та вихід, повністю відповідають санітарним нормам, пов-ністю забезпечені засобами індивідуального захисту на дезінфекційними засобами. За період з березня по даний час проведено 1162 ПЛР обстежень.

Реформа дозволила господарській незалежності швид- ко реагувати на потреби громади в медичному обслуговуванні.

З 2014 року у місті створено Центр надання адміністративних послуг. Його найбільшою перевагою і головною метою є можливість отримати широкий спектр адміністративних послуг в одному приміщенні. На сьогодні затверджено понад 200 послуг. В числі найпоширеніших — реєстрація майна, бізнесу, місця проживання, земельні та питання будівництва, ведуться організаційні роботи з запровадження послуг соціального характеру.

ЦНАП бере участь у 3 раунді Програми «U-LEAD З ЄВРОПОЮ» інституційна модернізація ЦНАП. Але ЦНАП — це не лише зручність та комфорт, голов-не — тут працюють висококласні толерантні фахівці, які проконсультують і нададуть необхідні послуги.

У 2018 році було відкрито сервісний центр МВС України нового зразка, який облаштований за принципом прозорого офісу.

Сервісний центр працює за системою «єдиного вікна», має сучасну інформаційну технологію. Серед послуг: реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, заміна та видача посвідчень водія, видача міжнародних посвідчень водія, довідок про відсутність судимостей, надання витягу з Єдиного державного реєстру МВС України та інші послуги. Це створило зручність та комфорт в отриманні необхідних послуг не тільки для мешканців громади, а й для громадян з інших населених пунктів.

Обухів став першим містом в області, де у відділі ДРАЦС запрацював сервіс європейського рівня у форматі «Open Space». Цей сервіс полягає у можливості вести прийом громадян за принципом «відкритого простору». Це дозволить уникнути черг завдяки функціонуванню «електронної черги», забезпечить створення зручних та доступних умов для отримання послуг за принципом «єдиного вікна» за лічені хвилини.

Територіальний центр надання соціальних послуг Обухівської міської ради налічує два відділення, одне з яких — це Університет третього віку, створений для соціалізації людей старшого покоління, для залучення самотніх людей до цікавого життя. На сьогодні в Університеті функціонує 13 факультетів, які відвідують 119 студентів.

Кількість та напрямки факультетів є гнучкими та формуються за запитами й побажаннями студентів. Особливою популярністю користуються факультети інформатики, англійської мови, йоги, рукоділля. Функціонує свій хор, який бере участь у різноманітних конкурсах та виступає перед містянами на свята. Університет оснащений матеріально-технічною базою, має своє власне приміщення.

Тут дійсно панує дружня, сімейна атмосфера, є своя бібліотека та кімната відпочинку, де можна поспілкуватись за чашкою чаю, почитати або взяти книги додому. Університет користується неабиякою популярністю серед людей елегантного віку міста Обухова, кількість відвідувачів постійно збільшується. Наступного року планується розширення меж та збільшення кількості факультетів, а також запровадження нових видів послуг для відвідувачів.

Наше місто традиційно має високорозвинений культурно-мистецький імідж. Сьогодні вже на території нашої ОТГ проводиться близько 100 повномасштабних культурно-мистецьких заходів. Основу галузі складають дитяча школа мистецтв, міський Будинок культури, 4 сільських клуби, 6 бібліотек, літературний меморіальний музей-садиба Андрія Малишка.

Майже вдвічі збільшилася кількість учнів дитячої школи мистецтв за останні три роки завдяки значному поліпшенню та оновленню матеріально-технічної бази, зовнішнього та внутрішнього капітальних ремонтів приміщення та збільшення кількості педагогічних годин.

Значних змін зазнало і відремонтоване приміщення міського Будинку культури, матеріально-технічна база якого цілком відповідає сьогодні сучасним вимогам. Творчі колективи міста мають високу репутацію на обласному, деякі навіть на Всеукраїнському рівні, і кожному з них з міського бюджету виділяються кошти на забезпечення транспортом, пошиття сценічних костюмів, придбання сценічного взуття тощо.

У поточному році заплановано капітальний ремонт літературного меморіального музею–садиби Андрія Ма- лишка, метою якого є збереження та підтримка у належному стані приміщення старої стилізованої хати, у якій в дитинстві жив поет. З цим арт-об`єктом пов`язані наші подальші плани з розвитку туристичних маршрутів, запровадження яких буде мати важливе значення для виховання підростаючого покоління, прищеплення пам’яті про історичні події та постаті рідного краю. На вшанування пам`яті видатного поета-земляка Андрія Малишка у місті щорічно проводиться ціла низка заходів, таких, як Всеукраїнський фестиваль пісень про маму «Рідна мати моя», Київський обласний фестиваль-конкурс авторської поезії та пісні «Малишкові стежки», Київський обласний літературний фестиваль-конкурс для осіб з інвалідністю «Поетичний рушник», які було започатковано більше 10 років тому. Щорічно проводиться конкурс на здобуття літературно-мистецької премії Обухівської міської ради імені А. Малишка.

Місто має потужну творчу спілку майстрів народної творчості «Дереворід», у якій об`єдналися обухівські унікальні вишивальниці, лялькарки, майстри з кераміки, лозоплети та представники інших традиційних ремесел, за їхньої участі п`ять років поспіль проводиться в нашому місті Фестиваль з виставкою вишиваних виробів «Обухівський «шитий» рушник», який також пов`язаний з ім`ям видатного поета Андрія Малишка.

Забезпечує громадський порядок у місті створене комунальне підприємство «Обухівська міська варта», яке здійснює обстеження території патрульним методом, за допомогою автомобіля, велосипедів та пішого патруля. По місту встановлено 10 відеокамер із системою розпізнавання номерів авто, 4 камери-роботи і 4 оглядові відеокамери.

Місто впроваджує різноманітні електронні сервіси, активно рухаючись до статусу «розумного міста», або ж «Smart City».

Вже чотири сезони у місті успішно працює конкурс проектів громадського бюджету, при цьому кожного року активність мешканців і у кількості поданих проектів, і голосів, які вони за них віддають, — зростає. Також працюють інші сервіси: місцеві електронні петиції, електронні консультації з громадськістю, «Відкрите місто». У січні 2019 р. на базі месенджера Telegram було запущено групу «Безпечне місто Обухів». Ця система є логічним продовженням онлайн-платформи «Відкрите місто». Вона доповнює його у частині оперативного реагування на загрози життєдіяльності мешканців міської об’єднаної громади, як такі, що потребують негайного реагування, або потребують втручання працівників органів правопорядку, ДСНС, медичних служб, відповідальних працівників виконавчого комітету, відповідних служб громади. Кількість учасників постійно зростає, наразі їх в групі вже близько 4 тисяч.

Важливо зазначити, що запуск і використання усіх перерахованих сервісів було для міського бюджету абсолютно безкоштовним.

З великою гордістю скажу, що за усією цією щоденною копіткою працею стоїть велика команда професіоналів, а це і комунальні служби, підприємства, виконавчий комітет та апарат міської ради, і, звичайно, члени виконавчого комітету та депутати, яким я вдячний за підтримку та допомогу. А також хочу подякувати кожному жителю громади, який своєю небайдужістю та активною життєвою позицією, надихає нас на нові звершення й перемоги.

— Обухів займає важливе географічне положення у приміській зоні столиці. Наскільки це сприяє скороченню рівня безробіття в місті?

— Справді, близькість до Києві дозволяє нам вирішувати цю проблему. Наше місто за останній час змінилося. Дехто, жартуючи, називає його портовим, адже з Києвом зв’язують дві дороги — старообухівська і новообухівська. Тож пасажирським транспортом можна дістатися до станції метро за якихось 30-40 хвилин. Водночас оновили дорогу через місто, заасфальтували усі вулиці, навіть у важкодоступних місцях.

Населення міста становить більше 35 тисяч осіб. Близько 40 відсотків працездатних людей їздить на роботу до столиці. Там вони заробляють гроші, там же сплачують податки. А от відрахувань до місцевого бюджету не здійснюють, хоча їхні діти тут виховуються у дитсадках, навчаються у школах, самі вони лікуються у місцевій лікарні, відвідують культурні й спортивні заклади тощо. Вважаю, що людина має сплачувати податки там, де живе. Тоді це буде справедливо.

Можливо, певною мірою вирішити цю дилему зможе щойно створена на Установчих (загальних) зборах упов-новажених представників органів місцевого самоврядування асоціація «Київська агломерація».

Метою Асоціації є об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для сталого місцевого та регіонального розвитку.

Міський голова столиці Віталій Кличко, якого обрали головою «Київської агломерації», заявив, що головним принципом створення асоціації стали рівноправні партнерські умови.

З іншого боку, гадаю, що співпраця столиці і навколишніх міст прискорить розвиток інфраструктури, збільшить інвестиційну привабливість кожного населеного пункту. А Бучанський міський голова Анатолій Федорук зазначив, що «агломерації, метрополії існують у всьому світі, вони показали свою ефективність. І саме Київський регіон є однією з найбільших столичних європейських агломерацій із сукупним населенням понад 4 мільйони осіб. Тому ми приречені на успішну співпрацю».

До речі, у рамках семінару-практикуму для міських голів, що його провів «Клуб мерів» 23 травня минулого року на базі міста Обухова, я провів змістовну екскурсію містом, показав гостям, як ефективно працює програма із сортування сміття та його переробки на приватному підприємстві «Обухівміськвторресурси».

— Важливим напрямом діяльності органів місцевої влади є координація дій з громадськими об’єднаннями й формуваннями. Як організована ця справа у Вас?

— Комунікація має бути з усіма громадськими товариствами. Але пріоритетними ми обрали ГО Об’єднання сімей загиблих (померлих) воїнів АТО «Ми пам’ятаємо. Обухівщина», «чорнобильців», «афганців», раду ветеранів, громадську організацію «Материнське серце».

Є програма діяльності цих організацій, для них розробили положення, що передбачає право кожної організації на фінансову підтримку. Звісно, у кожному конкретному випадку комісія вивчає питання, яке з депутатами обговорюється на сесії, після чого приймається відповідне рішення щодо фінансування з міського бюджету того чи іншого заходу чи статутної діяльності організації.

Наприклад, у вересні 2019 року обухівці провели в останню путь свого відважного земляка, старшого лейтенанта Олександра Марківа, який героїчно загинув на Сході України. Я добре його знав, адже він навчався з моєю донькою в одному класі. Батько юнака працював на біохімзаводі, мама — в школі. Вони виховали справжнього патріота. Тіло бійця поховали на міському цвинтарі Обухова, поряд з іншими захисниками України.

Війна на Сході, з болем і сумом це кажу, забирає наших земляків. Горнило боїв на Донбасі пройшли сотні наших мешканців. Громада міста поважає та цінує героїзм загиблих воїнів АТО/ООС. Кожному з десяти загиб-лих героїв-земляків встановлено меморіальні дошки на Академічних ліцеях міста, де вони навчались.

— Якими Ви бачите найближчі перспективи Обухова?

— Насамперед це місто, інвестиційний клімат якого приваблює низкою таких беззаперечних факторів, як близькість до Києва (зі столицею історично склалися і розвиваються тісні виробничі та науково-технічні зв’язки), розвинута інженерно-транспортна інфраструктура, потужний промисловий комплекс, здатний виготовляти конкурентоспроможну продукцію, розгалужена мережа фінансово-кредитних установ. Маємо потужний людський потенціал.

А ще ми наполегливо працюємо у напрямі налагодження добросусідських взаємовигідних стосунків з меріями міст низки європейських країн. Сподіваюся, такі контакти дозволять знайти спільні точки дотику, розвинути й поглибити співдружність не тільки в гуманітарній, а й економічній і соціальній сферах.

Так, до Обухова на День міста завітала численна німецька делегація міста Радебойль. І не з порожніми руками. Її подарунок — пам’ятний знак у вигляді водоспада-фонтана. Віднедавна він став головною прикрасою внутрішнього дворика Обухівської міської ради. А приурочена ця подія була 20-річчю встановлення партнерських відносин між містами.

Варто зазначити, що на знак дружби у німецькому місті Радебойлі біля приміщення муніципалітету встановлено кілька лавочок, що символізують партнерські зв’язки з містами-побратимами, з-поміж яких вирізняється одна з написом «Обухів».

Останнім часом у нас спостерігається помітний прорив у цьому питанні — укладені договори про співпрацю і наміри про співпрацю з словенським містом Грозуплє, грузинським муніципалітетом Хашурі, польським Бенджіном. В ізраїльському місті Нешер відбулася зустріч з представниками влади щодо налагодження подальших партнерських відносин.

Гадаю, це піде усім на користь, послужить новим імпульсом для подальшого розвитку міста, дозволить нашій команді професіоналів змінити на краще обличчя Обухова, підвищити добробут його мешканців.

Спілкувався Микола СЕРГІЙЧУК